دفتر مرجع عالیقدر تشیع حاج سید محمد سعید طباطبایی حکیم ـ دام ظله

ديداريها مرجعيت »


سلاح علم و عقیده وسیله مقابله با فرهنگ بیگانه

مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم (دام ظله) در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاههای بغداد و المستنصریة ، روز جمعه 9 ربیع الاول 1438هـ ، به جوانان توصیه نمودند که با مسلح شدن به سلاح علم و عقیده به مقابله با ورود فرهنگ های بیگانه بپردازند .

ایشان بر اهمیت پایبندی جوانان مؤمن و آگاه به فرهنگ ناب اسلامی و ارزشهای به حقی که باعث حفظ دین ، جامعه و کشور از گمراهی ها شدند تاکید نمودند .

مرجعیت عالیقدر به تبیین نگاه دیگر کشورها به اسلام محمدی اصیلی که مؤمنان به آن تمسک ورزیده اند پرداخته و اشاره داشتند که این اسلام از ما امتی قوی و باصلابت ساخته است ، ترس و واهمه ای از دشمنان ندارند دشمنانی که دو سال قبل در دروازه های بغداد ایستاده بودند و جهانیانی که کیلومترها دورتر از ما قرار دارند را ترساند ، این توفیق نیز بدلیل پایبندی و پافشاری در رویارویی با سختی ها و ایستادگی در مواضع مختلف و بدون بازگشت از ارزشها به وجود آمد .
حضرت آیت الله العظمی حکیم (دام ظله) با اشاره به آیه مبارک (( والعصر إن الإنسان لفی خسر إلا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر )) به پایبندی جوانان به ارزشهایی که باعث حفظ این میراث گرانبهای فرهنگی در برابر فرهنگ های بیگانه شده است تاکید کردند .[ دفعات بازدید: 103]