دفتر مرجع عالیقدر تشیع حاج سید محمد سعید طباطبایی حکیم ـ دام ظله

ديداريها مرجعيت »


تشکر از بذل و بخشش مردم عراق در زیارت اربعین و دعوت آنان به صبر و تحمل برای خدمت به جمعیت میلیونی مهاجر از تمام جهان

مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم (مدظله) بذل و بخشش مردم عراق از مال و تلاش و کوشش سخاوتمندانه و مشارکت در احیای مراسم زیارت اربعین حسینی در راه خدمت به زائران سید الشهداء ( علیه السلام ) تشکر و قدردانی کرده و تمامی خدمتگذاران را به صبر و شکیبایی و تحمل بیشتر و به دور از تنشها و درگیریها در صورت ایجاد برخی اشتباهات و لغزشهای ناشی از خستگی یا کمبود مکان که در گوشه و کنار مسیر به وقوع می پیوندند ، دعوت نمودند.
این بیانات در استقبال گروهی از اهالی منطقه ( الزعفرانیة ) جنوب شرقی بغداد پایتخت عراق ، روز یکشنبه 28 محرم الحرام 1438هـ ، از جانب ایشان مطرح شدند .

ایشان یاد آور شدند  که : امروز این زیارت جهانی شده و دریچه ای برای شیعیان جهان گشته است ، شیعیان از تمام نقاط ، با قومیتها و ملیتهای مختلف ، فوج فوج و دسته دسته به سوی آن سرازیر میشوند ، در حالیکه در زمان سابق فقط مختص مردم عراق بود ، اکنون کسانی که از خارج عراق می آیند خوبی ها و زشتی ها را به یک صورت ثبت و ضبط می کنند ، و این ایثار ، تحمل ، صبر و خدمتی به بهترین شکل را از ما طلب می کند .
مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی حکیم (مدظله) به مشارکت کنندگان در این مسیر ضرورت استفاده حداکثری از جانفشانی های امام حسین ( علیه السلام ) را خاطر نشان کردند و عنوان نمودند که این مسیر اربعین بایستی مدرسه ای باشد به مدت یکماه ، دانش آموز از آن عفت ، تدین ، اخلاص در راه خدای سبحان و تزیین به سیره اهل بیت (علیهم السلام ) که حتی دشمنان خویش را می بخشیدند درس بیاموزد.
در پایان دیدار، ایشان از خداوند متعال برای همگان توفیق در راه رضای او و قبولی زیارتشان را خواستار شدند و از حاضران درخواست کردند که سلام و دعای وی را به بستگان و برادرانشان برسانند.
[ دفعات بازدید: 122]