دفتر مرجع عالیقدر تشیع حاج سید محمد سعید طباطبایی حکیم ـ دام ظله

ديداريها مرجعيت »


پرهیزکاری ، حکمت و ترس از خداوند متعال ویژگی بارز مؤمن منتسب به اهل بیت (علیهم السلام) است

مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم (مدظله) در حضور جمعی از انجمن های خیریه ای در استان بصره ، روز پنجشنبه 4 محرم الحرام 1437هـ ، توصیه نمودند که مؤمنان به دلیل انتسابشان به اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) با پرهیزکاری و تقوا ، حکمت و معرفت ، اخلاص در راه خدا و ترس از معبود متعال ، شاخصه بارزی داشته باشند.

ایشان با بیان اینکه پیروان اهل بیت (علیهم السلام) وابستگی و انتساب به این خط شریف را فخر و مباهات می دانند چرا که ائمه اطهار (سلام الله علیهم اجمعین) احترام به آنان را به دیگر مسلمانان وحتی دشمنان تحمیل کردند ، پس بر هر شخصی که به این خط و سیاق بوده واجب است که به رفتار و کردار خویش بیاندیشد که آیا آنچه انجام داده ، انجام میدهد و یا انجام خواهد داد با این سیر و سلوک همسان وهمخوانی دارد؟ واینکه مواظب اعمال خویش بوده و آنها را حسابرسی نماید ، بداند که نظاره گری آماده و ستبر مراقب اوست . ایشان به دعای امام حسین (علیه السلام) اشاره نمودند که می فرماید : "كور باد ديده اى كه تو را بر آن ، ديده بان نبيند و زيان كار باد تجارت بنده اى كه از محبّتت براى او سهمى قرار نداده اى".
در پایان دیدار نیز حضرت آیت الله حکیم (مدظله) برای تمامی کسانی که در راه خدا با اخلاص عمل میکنند توفیق و سربلندی و برکت دو دنیا را خواستار شدند و از میهمانان خواستند که سلام و دعای وی را به تمامی همکاران و بستگانشان برسانند.[ دفعات بازدید: 114]