دفتر مرجع عالیقدر تشیع حاج سید محمد سعید طباطبایی حکیم ـ دام ظله

اخبار وفعاليت دفتر »


گروه اعزامی دفتر آیت الله حکیم (مدظله) به ناصریه عراق: مجالس امام حسین (علیه السلام) پیروزی ها را به ارمغان و مردان نیروهای مردمی ( الحشد الشعبی ) مقدس را به وجود آوردند

هیئتی از حوزه علمیه نجف اشرف و وابسته به دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم (دام ظله) به سرپرستی علامه سید محمد علی الحلو (دام عزه) از مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در شهر الناصریه مرکز استان ذی قار عراق بازدید به عمل آورد.

در این بازدید آقای سید محمد علی الحلو با مردم شریف الناصریه درباره اهمیت اقامه مجالس حسینی و نقش پرورشی و آموزشی مهم و پرارزش آن در تربیت انسان مؤمن سخن گفت.
وی در سخنان خویش تاکید کرد که  مجالس امام حسین (علیه السلام) همانا باعث ایجاد روحیه جهادی قهرمانانه و دلیرانه در نیروهای مردمی و به فضل آن پیروزیهای الهی بر داعش تکفیری شد و سبب گردید که بیشتر مناطق عراق نیز آزاد شود.
همچنین در سخنان خویش افزود : امروز دشمن می داند که مجالس امام حسین (علیه السلام) راز وحدت و استحکام شیعه و پیروان آل البیت (علیهم السلام) است ، لذا خواهان خارج کردن ساختارو منحرف کردن آن از مسیر است ، اما به برکت وجود مبارک مرجعیت دینی و حوزه علمیه همچنان این برنامه ها در تکاپو و جریان هستند همانگونه که امام حسین و ائمه اطهار (سلام الله علیهم اجمعین) خواستار آن بودند.
لازم به ذکر است که این هیئت شامل آقایان : علامه سید محمد علی الحلو ، شیخ ایاد الطائی و سید موسی آل مسافر بود.
[ دفعات بازدید: 199]